Rosnący dług a upadłość konsumencka

W ostatnim czasie mamy zwiększoną liczbę klientów, którzy poprzez problemy życiowe oraz finansowe nie są w stanie normalnie funkcjonować. Zdarzają się osoby, które zdecydowały się na sięgnięcie po pomoc, po wielu latach. Nieustające działania windykacyjne, procesy sądowe, egzekucje komornicze, licytacje, cesje wciąż trwały. Zmęczeni, pod presją innych osób, w ciągłym strachu wyznają, że wstydzili się lub szukali pomocy już wcześniej, ale nie była ona skuteczna (często ta pomoc polegała na pożyczkach od prywatnych inwestorów, aby załatać dziurę w budżecie, lub pseudo firmy które miały pomóc w oddłużaniu, a nie robiły nic, tylko żerowały na naiwności, nie wiedzy i zdesperowanych osobach).

Słyszymy bardzo smutne historie życiowe, jak się stało, że przez długi, przez lata nie mają nic. Można stwierdzić, że w tych historiach ludzie są po to, aby pracować tylko na długi, które się spłaca pół życia.

„Długi w jakie popadłam sprawia, iż nie widzę sensu dalszego życia”

,,Czuję, że pracuje tylko na długi”

,,Całe życie byłem uczciwym człowiekiem, zarabiam, a nie mam nic”

„Utraciłem świadomość wysokości swojego zadłużenia”

,,Oddaje prawie wszystko wierzycielom, zostaje mi tylko na 700zł na życie”

Z przedstawionymi powyżej stwierdzeniami spotykamy się na co dzień.

Co można zrobić?

Wszystkie powyższe stwierdzenia wskazują na niewypłacalność, co jest podstawą przy wnioskowaniu o upadłość konsumencką. Niewypłacalność- Utrata zdolności do wykonywania zobowiązań pieniężnych przekraczająca 3-miesiące. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej rozpoznaje Sąd właściwy dla miejsca zamieszkania dłużnika. Warunkiem rozpatrzenia wniosku o upadłość konsumencką jest: poprawne wypełnienie wniosku, skompletowanie wszelkich wymaganych dokumentów, załączników, umów.

Masz problemy z wierzycielami, jesteś osobą niewypłacalną zadzwoń do nas i zapytaj o możliwe rozwiązania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *