Jak może powstać dług?

W obecnych czasach chyba nie ma już osób, które obeszłyby się bez pożyczania pieniędzy. Banki, Instytucje pozabankowe, Skoki, pożyczki, sklepy oferujące sprzedaż na raty – każda branża szuka klienta i oferuje nowe produkty, aby tylko propozycja wydawała się korzystniejsza i przystępna. Wszyscy z tego korzystamy w mniejszym lub większym stopniu. Korzystając z promocyjnej darmowej pożyczki lub rat 0% nie zawsze myślimy, co się stanie gdy nie będziemy w stanie opłacić zobowiązania w terminie lub zwyczajnie zapomnimy. Dochodzą nowe sytuacje: utrata pracy, zdrowia, chwilowe inne problemy. To się zdarza!

Jeden problem ciągnie za sobą kolejne.

Problemy zwykle zaczynają się po terminach płatności, dzwoni jeszcze miła, sympatyczna Pani i mówi do nas jeszcze jak do klienta: 

-Dzień dobry. Przypominamy o spóźnieniu w płatności, Do zapłaty 3231 zł, wczoraj minął termin zapłaty. 

Klient zaskoczony odpowiada: 

-Ale jakie 3231, pożyczka miała być darmowa. 2000 pożyczam i 2000 spłacam… 

(Wyszkoleni pracownicy, przekażą Ci mnóstwo informacji o warunkach, punktach i, że bezpłatna pożyczka jest warunkowa, spłacona terminowo, a w tym przypadku jest po terminie i opłata została już naliczona.)

Często to pierwszy krok do długów, ale powodów tyle ilu ludzi. Ratujemy się kolejną pożyczką kosztem innych spraw. Dzwonią kolejni wierzyciele i wymuszają na nas płatności, pod wpływem nacisku, popełniamy kolejne błędy i za chwilę jesteśmy w spirali zadłużenia.

Już nie dzwoni sympatyczna Pani, ale firmy windykacyjne. Telefony nie przestają dzwonić. Każdy żąda spłaty całości, wysyłają nam niezliczoną ilość powiadomień e-mailowych i smsów.

Nikt nie rozumie i nawet nie chce zrozumieć Twoich problemów. Ratujesz się  refinansowaniami i wydłużaniem terminów, a dług nie zmniejsza się przez miesiące, a nawet lata!

Kolejnym krokiem wierzycieli mogą być:

  • cesje – Gdzie klient gubi się gdzie i komu ma spłacać. Często kwota jest zawyżona lub nawet przedawniona, niezasadna. 
  • Postępowanie sądowe – Już sama instytucja mrozi nam krew w żyłach, więcej paniki i stresu i błędów, które mogą zadecydować o dalszym losie sprawy

Jeżeli to czytasz i jesteś jedną z takich osób, a przede wszystkim masz problemy i chcesz je rozwiązać, warto zasięgnąć pomocy specjalistów – Skontaktuj się z nami.

Po analizie Twoich spraw doradzimy Ci, co robić. Część wierzycieli przy naszej pomocy zgodzi się na spłatę w ratach. W innych przypadkach może się okazać, że dług już dawno został spłacony i tylko droga sądowa jest właściwa. Nie zastanawiaj się i poszukaj doświadczonej pomocy. Nie czekaj, aż będzie za późno, w sprawie zostanie wydany nakaz lub sprawa trafi do komornika.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *